Mám stavební povolení  a chci začít stavět

Máte stavební povolení, máte vybraného dodavatele. Začínáte! Stavíte jinak než bylo povoleno, dokončujete, kolaudujete?

 

ĎÁBEL JE UKRYT V DETAILU

  • Přečtěte si bedlivě stavební povolení. Jsou tam podmínky, které musíte splnit. Je tam také řada míst, kam buďte muset něco nahlásit (např. na stavební úřad zahájení stavby). Podmínky nepodceňujte, při jejich nedodržení Vám hrozí pokuty. Už jste slyšeli, že existuje Stavební policie?
  • V průběhu stavby jste zjistili, že ji chcete provést jinak, než jak ji máte v projektu a ve stavebním povolení. Stavební latina říká, že změny stavby uděláme v rámci kolaudace. Omyl: změnu stavby je potřeba provést před kolaudací. Jde o změnu projektu, případně podmínek dotčených orgánů. Jednodužší způsob je, že se změna projedná se stavebním úřadem a ten povolí změnu zápisem do stavebního deníku. Pokud by mohla být změnou dotčena práva jiných osob (např. sousedů), bude třeba udělat změnu ve správním řízení. Informujte se na stavebním úřadu, co bude pro Vaši konkrétní změnu potřeba.

 

Potřebujete poradit – zeptejte se !

KONTAKTUJTE MĚ

Kontaktujte mě pro nezávaznou konzultaci, která povede ke zjištění, v jakém směru a jak Vám mohu pomoci s Vaším projektem. Konzultace je zdarma.

Můžete mi zavolat, napsat e-mail nebo použít kontaktní formulář. Ozvu se Vám co nejdříve.

Ing. Tomáš Hampl
hampl@developservis.cz
+420 731 547 821